اثاث کشی هوشمندانه | حمل اثاثیه منزل در اصفهان با مدارابار

اسباب کشی منزل دراصفهان

حمل اثاثیه منزل در اصفهان | اسباب کشی منزل دراصفهان


«اثاث کشی هوشمندانه»

عنوان:اثاث کشی هوشمندانه
دپارتمان:اوج شید
به قلم:سپهر خاکی
تعداد کلمات:950
مدت مطالعه:8 دقیقه

چکیده مقاله:

با کمک گرفتن از دانش روز مدیریت، چهار مرحله اصلی برای اثاث­ کشی هوشمندانه در نظر گرفته شده. این مراحل عبارتند از: برنامه ریزی، آماده ­سازی، بسته ­­بندی و جابجایی نهایی.

در ادامه به تشریح مهمترین مراحل اثاث کشی هوشمندانه خواهیم پرداخت.

مقدمه:

این مقاله در جهت بهبود و تسریع فرایند جابجایی و اثاث کشی تهیه و تنظیم شده تا شما را در این امر یاری کند.

اثاث کشی هوشمندانه به شما کمک می­کند تا در منزل جدید به سرعت و بدون نگرانی مستقر شوید. همچنین از اتلاف وقت و هزینه های اضافی جلوگیری خواهد شد.

با رعایت نکات گفته شده، از خاطری آسوده و ایمنی بالاتر هنگام اثاث کشی منزل بهره ­مند می شوید. با ما همراه باشید، تا بررسی کنیم چگونه اثاث کشی را به شکل صحیح و هوشمندانه انجام دهیم.

حمل اثاثیه منزل در اصفهان | اسباب کشی منزل دراصفهان | مدارابار | Modarabar.ir |

حمل اثاثیه منزل در اصفهان 1

اسباب کشی منزل دراصفهان

مراحل قدم به قدم برای اثاث کشی هوشمندانه و درست:

در این بخش مراحل اثاث­ کشی هوشمندانه، به ترتیب آورده شده. بخاطر داشته باشید با برنامه ریزی صحیح و کمک گرفتن از افراد باتجربه، انجام سخت­ترین کارها ممکن خواهد بود.

الف) برنامه ریزی، اساسی­ ترین گام در جابجایی منزل:

اولین مرحله برای اثاث کشی و جابجایی منزل، برنامه ریزی و تهیه لیست وسایل است.

وسایل باید به ترتیب معیار ها و اولویت های مختلف از جمله: حساسیت در برابر ضربه، اندازه وسایل و ترتیب جابجایی، لیست شوند.

یک لیست کامل از اسباب و اثاثیه منزل و محل قرارگیری آن‌ها، شما را یاری می‌کند تا از جمع ‌آوری تمامی وسایل مطمئن شوید. علاوه بر آن بتوانید در مقصد، با سرعت بیشتری وسایل خود را پیدا کرده و جایگذاری کنید.

هنگامی ‌که به لیست دسترسی داشته باشید، قبل از باز کردن هر جعبه می‌دانید که در آن جعبه خاص، چه چیزی قرار دارد. هرچند تهیه لیست، بسته به حجم وسایل می­تواند زمانبر باشد، اما در عوض زمان قابل توجهی در جابجایی و مستقر شدن برای شما صرفه‌جویی خواهد کرد.

حمل اثاثیه منزل در اصفهان | اسباب کشی منزل دراصفهان | مدارابار | Modarabar.ir |

ب) آماده­ سازی و فراهم کردن آمادگی ­های لازم برای اثاث کشی:

در مرحله بعد باید وسایل مهمتر جداسازی و آماده حمل شوند. برای جدا کردن و آماده سازی وسایل برقی و گازی همچون  یخچال و اجاق‌گاز، زمان مشخصی باید تعیین شود. بهتر است یک روز پیش از اثاث ‌کشی نهایی انجام شود. عدم رعایت نکات ایمنی و ملاحضات تخصصی، می‌تواند فاجعه بار باشد!

بهتر است با کمک گرفتن از متخصصان و اختصاص دادن زمان کافی برای این کار، از جداسازی کامل وسایل خطرناک مطمئن شوید. همچنین به لوله‌های گاز و سیم‌های برق حتما دقت داشته باشید. در نظر داشته باشید که کودکان، اطلاع چندانی از خطرات وسایل برقی و گازی ندارند. پس باید راه دسترسی آن‌ها را به لوله‌ها، شیر‌های گاز و سیم‌های برق، با استفاده از کیت های مخصوص ایمن سازی منزل، محدود کنید.

جمع‌آوری کامل یخچال نیز به ۲۴ ساعت زمان مفید نیاز دارد. پس بهتر است یک هفته پیش از اثاث ‌کشی، فکری به حال مواد غذایی مصرفی در یخچال کرده باشید. این بررسی از فاسد شدن بسیاری از مواد غذایی جلوگیری خواهد کرد.

حمل اثاثیه منزل در اصفهان 2

اسباب کشی منزل دراصفهان

ج) بسته بندی و لوازم ضروری برای اثاث­کشی هوشمندانه:

به مرحله جمع آوری و بسته بندی می رسیم. اکثر باربری ‌های استاندارد، بسته ‌بندی و جمع آوری وسایل شما را به عهده می‌ گیرند، البته این امر فقط شامل وسایل بزرگ و شکستنی می‌ شود. در عین حال شما اشراف بیشتری نسبت به وسایل خودتان دارید، پس بهتر است توسط خود شما بسته ‌بندی شوند.

در این مرحله با رجوع به لیست وسایل، اقدام به جمع آوری و بسته بندی وسایل خواهیم کرد. بسته‌بندی صحیح وسایل منزل، از مهم‌ترین نکات اثاث‌کشی به‌ حساب می‌آید. حتما پیش از شروع بسته‌بندی، باید از آماده‌سازی وسایلی مثل چسب، جعبه، کیسه‌های بزرگ و ضربه‌گیر، اطمینان حاصل کنید.

پوشاک و دیگر محصولات پارچه‌ای بهتر است در کیسه‌های پلاستیکی قرار بگیرند و روی کیسه را با عنوان محتویات داخل کیسه برچسب بزنید.

د)  اقدامات نهایی و ملاحضات مهم برای جابجایی منزل:

به آخرین مرحله رسیدیم. در اینجا باید کارتن ها و باقی وسایل به کامیون منتقل شده و جابجا شوند. این مرحله از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، چراکه احتمال شکستن یا آسیب دیدن وسایل بسیار بالاست.

همچنین برای جابجایی وسایل سنگین یا بزرگتر به نیروهای متخصص و توانمند باربری، نیازمند خواهیم بود. در نتیجه به هیچ عنوان به تنهایی و بدون کمک باربری اقدام به اثاث کشی نفرمایید. این عمل نه تنها به کاهش هزینه منجر نمی شود، بلکه موجب تحمیل خسارات سنگینی به اثاثیه و محیط منزل خواهد شد. ناگفته نماند جابجایی وسایل بزرگتر از ابعاد تعیین شده، غیرقانونی و بسیار مخاطره آمیز خواهد بود.

پس از انتقال به منزل جدید می­توانید از کارمندان باتجربه شرکت مدارابار جهت نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل کمک بگیرید.

بهتر است قبل از اثاث ­کشی پرده­های منزل را شسته یا نو کنید. همچنین در صورت عدم رضایت از رنگ دیوارهای منزل جدید، آنها را به سلیقه خودتان رنگ ­آمیزی کنید.

نتیجه گیری:

در نهایت فراموش نکنید، اسباب کشی منزل حداکثر بصورت سالانه انجام می شود. در نتیجه صرفه جویی های غیر عاقلانه، موجت خسارت های جبران ناپذیری خواهد شد.

پس با مطالعه و جمع آوری نکات مفید و کاربردی، در وقت و هزینه های اثاث کشی صرفه جویی کنید. ولی در خصوص جابجایی وسایل حتما از متخصصان و شرکت های باربری کمک بگیرید.

حمل اثاثیه منزل در اصفهان 1

 حمل اثاثیه منزل در اصفهان | اسباب کشی منزل در اصفهان | مدارابار | Modarabar.ir |

اثاث کشی هوشمندانهاسباب کشی منزل دراصفهاناقدامات مهم قبل از اسباب کشی منزلحمل اثاثیه منزل در اصفهان

اثاث کشی در اصفهاناثاث کشی دراصفهاناثاث کشی هوشمندانهاسباب کشی در اصفهانحمل اثاثیه منزل دراصفهانمدارابارمراقبت از وسایل در اسباب کشی منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *