مهمترین نکات و ترفندهای اثاث کشی | اسباب کشی اصفهان

مهمترین نکات اثاث کشی منزل

مدارابار

مهمترین نکات و ترفندهای بسته بندی هنگام اثاث کشی منزل

«مهمترین نکات و ترفندهای اثاث کشی»

عنوان:مهمترین نکات و ترفندهای اثاث کشی
دپارتمان:اوج شید
به قلم:سپهر خاکی
تعداد کلمات:950
مدت مطالعه:8 دقیقه

چکیده مقاله:

در این مقاله ترفندهایی برای شما آورده­ایم، که می­تواند از آسیب دیدن یا گم شدن وسایل شما جلوگیری کند.

با رعایت ترفندهای اثاث کشی و کسب آمادگی های لازم، با خیال راحت و بدون نگرانی به منزل جدید بروید. فراموش نکنید که همیشه کمک گرفتن از افراد باتجربه، ضروری ترین گام هر کار خواهد بود.

مقدمه:

با توجه به اهمیت نکات ایمنی و ملاحضات اقتصادی، اسباب کشی منزل می تواند کار دشواری به نظر برسد. اما در این مقاله مهمترین نکات و ترفندهای اثاث کشی را برای شما گردآوری کردیم.

با مطالعه و بکارگیری آنها در هزینه ها و زمان اثاث کشی صرفه جویی کنید. همینطور ایمنی و سهولت در جابجایی اسباب و اثاثیه منزل را ارتقا دهید.

مهمترین نکات اثاث کشی منزل

حمل اثاثیه منزل در اصفهان شکل 1

الف) قانون حذف یا ترکیب وسایل اضافه و بلا استفاده:

یکی از مهمترین نکات هنگام اثاث‌ کشی، حذف وسایل اضافه می باشد. در صورتی که از یک وسیله مثل پوشاک چندین سال استفاده نشده، به ‌احتمال ‌زیاد در آینده نیز استفاده نخواهد شد. بهتر است پیش از شروع به جمع‌آوری، وسایل بدون استفاده و اضافه را دور بریزید یا به افراد نیازمند ببخشید.

بسیاری از وسایل اضافه و بدون استفاده، فقط موجب هزینه­ها و زمان اضافی در باربری خواهند بود و در پایان جایی اضافه را در خانه جدید اشغال می­ کنند. پس نگهداری آنها کار عاقلانه ای نخواهد بود.

ب) علامت‌ گذاری و مراقبت ویژه از وسایل شکستنی و آسیب­ پذیر:

بسته ‌بندی وسایل شکستنی چه توسط شخص انجام شود و چه توسط باربری، باید با علامت‌گذاری دقیق این بسته ‌ها همراه باشد. نیروهای باربری با مشاهده اخطار یا عبارت «شکستنی» با دقت بیشتری، بسته موردنظر را جابجا می­ کند.

به هیچ وجه کارتن اثاث کشی نباید کهنه یا آسیب دیده باشد. دقت کنید که وسایل سنگین تر باید کف کارتن باشند. کارتن ها اصلا نباید سنگین باشند. وسایل سنگین را بین کارتن ها پخش کنید.حتما در جعبه های شکستنی ضربه گیر نصب کنید. همچنین می توانید درون آن حوله یا پتو قرار دهید تا مثل ضربه گیر عمل کند. بهتر است وسایل شکستنی را روزنامه پیچ کنید. یا به آنها جوراب بپوشانید! (مطابق شکل 2) همچنین می توانید از بشقاب های مقوایی بین بشقاب ها بگذارید. مطابق شکل 1.

پ) ملاحضات اساسی در جهت انتقال لوازم گرانبها و قیمتی:

همیشه باید با حداکثر ملاحضات ایمنی و پیشگیرانه، از وسایل قیمتی مثل جواهرات، اسناد و پول نقد، محافظت کرد. البته یک باربری مطمئن و مشهور، ابدا برای وسایل شخصی شما تهدیدی نخواهد بود، اما به هر‌حال احتیاط شرط عقل است.

بهتر است جابجایی وسایل گران قیمت را شخصا به عهده بگیرید تا بتوانید از بابت آن‌ها آسوده خاطر باشید. همینطور برای جلوگیری از گره خوردن دستبند یا گردنبند، می­توانید آنها را دور نی و یا خودکار بپیچید.

اسباب کشی منزل در اصفهان

حمل اثاثیه منزل در اصفهان شکل 2

ت) فراهم کردن لوازم کمک ‌های اولیه و اطفا حریق:

در تمامی مراحل جابجایی و اثاث‌کشی، باید به جعبه کمک‌ های اولیه و لوازم اطفا حریق دسترسی داشته باشید. البته یک باربری استاندارد، قطعا به ابزار ایمنی و سلامت بار و کارمندان، مجهز خواهد بود. ولی بهتر است شما هم از وجود وسایل مهمی مثل بسته‌ های کمک‌ های اولیه و اطفا حریق اطمینان حاصل کنید.

ث) کسب آمادگی لازم و ایجاد شرایط مناسب در مقصد مورد نظر:

منزل مقصد و لوازم منزل باید پیش از شروع پروسه اثاث‌ کشی، آماده و تمیز باشند. حتما یک روز قبل از اثاث‌ کشی، مطمئن شوید مقصد مورد نظر آماده و تمیز شده یا احیانا نیاز به تعمیرات خاصی نداشته باشد.

بهتر است به مقصد موردنظر سر بزنید و با دقت بالا، محل قرارگیری وسایل را قبل از باز کردن بسته ‌ها پیش بینی و آماده کنید. این عمل به ‌ظاهر ساده، مراحل پایانی اسباب‌ کشی را بسیار آسان و سریعتر خواهد کرد. فراموش نکنید وسایل دم دستی و موردنیاز خود را جداگانه بسته بندی کنید و با ماشین شخصی جابجا کنید.

ج) ترفندها و نکات کاربردی برای بسته بندی هوشمندانه

لوازم کوچک باید در جعبه ‌های کوچک و متوسط قرار بگیرند. حتی برای سهولت در جابجایی از بسته­های متفاوت برای هر اتاق استفاده کنید. حتما دقت داشته باشید که جابجایی لوازم متوسط و بزرگ برای کارمندان باربری ساده‌ تر و سریعتر خواهد بود. بهترین گزینه برای محافظت از وسایل سنگین یا بزرگ، بسته ‌بندی و نصب ضربه‌ گیر خواهد بود. حتما در مورد این وسایل از نیروهای متخصص باربری کمک بگیرید.

افراد متخصص با تجربه بالا در زمینه بسته‌ بندی و جابجایی لوازم بزرگ و سنگینتر، می‌توانند بهترین راهکار را به شما ارائه دهند. فراموش نکنید جعبه ­ها و تجهیزات بسته ­بندی باید محکم و با کیفیت باشند. می توانید با تیزبر در اطراف کارتن دسته ایجاد کنید. (شکل 3)

در نظر داشته باشید که هرچند یک بسته ‌بندی دقیق و کامل، هزینه ‌های جابجایی را افزایش می‌ دهد، اما با این عمل از خطرات پیش بینی نشده و خسارات سنگینتر، جلوگیری خواهد شد. یکی از مهمترین نکات اثاث­ کشی، بسته ­بندی رنگ یا محصولات شیمیایی بصورت جداگانه و با احتیاط کامل می باشند.

اسباب کشی منزل در اصفهان

حمل اثاثیه منزل در اصفهان شکل 3

چ) تغییر آدرس و اطلاع رسانی به اشخاص کلیدی:

قبل از اینکه دیر شود، افرادی را که باید از جابجایی شما مطلع باشند لیست کنید. چراکه عواقب عدم اطلاع رسانی، به عهده شما خواهد بود. از جمله این افراد: اقوام و آشنایان، اداره ثبت احوال، محل کار، مدرسه، اداره بیمه، بانک و… خواهند بود.

ح) تحقیق و بررسی جهت انتخاب یک شرکت باربری مناسب:

یکی از اساسی ترین نکات هنگام اثاث‌کشی دقیق و مطمئن، انتخاب یک شرکت باربری حرفه­ ای خواهد بود.

باربری ‌های حرفه‌ای معمولاً به انواع وسایل نقلیه در اندازه‌ های متفاوت مجهز هستند. همچنین زما‌نبندی مناسبی، برای جابجایی به شما ارائه می­کنند. برای شرکت­های معتبر باربری، محدودیت مقصد وجود ندارد.

بهتر است قبل از انتخاب شرکت باربری، از ارائه خدماتی مثل بسته‌ بندی وسایل و تجهیزات ایمنی اطمینان حاصل کنید. چنانچه مقصد شما در دیگر شهر‌ها یا فواصل دور قرار دارد، بیمه وسایل و اثاثیه نیز می‌تواند گزینه مناسبی در جهت پیشگیری از خسارات احتمالی پیش رو باشد.

نتیجه گیری و برداشت کلی:

در انتها فراموش نکنید صرفه جویی ­های غیرمنطقی می­تواند موجب بروز خسارات جبران ناپذیری شود. در نتیجه تمرکز خود را بر روی برنامه ریزی و بسته بندی منعطف کنید و حمل بار و اثاثیه را به نیروهای کارآزموده باربری بسپارید.

   اتمام مقاله

اسباب کشی در اصفهان

اسباب کشی منزل اصفهاناسباب کشی منزل در اصفهاناسباب کشی منزل دراصفهاناقدامات مهم قبل از اسباب کشی منزلترفندهای بسته بندیحمل اثاثیه منزل اصفهانحمل اثاثیه منزل در اصفهانمراقبت از وسایل در اسباب کشی منزل

۴ راه مراقبت از وسایل در اسباب کشی منزلmodarabarاثاث کشی در اصفهاناثاث کشی دراصفهاناثاث کشی منزلاثاث کشی منزل در اصفهاناسباب کشیاسباب کشی | شرکت مدارابار | اسباب کشی منزل در اصفهانبهترین شرکت اسباب کشی در اصفهانمراقبت از وسایل در اسباب کشی منزلنکات اسباب کشی | شرکت مدارابار | اسباب کشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *